Konferencje
Poniżej znajdziesz materiały z konferencji, które zorganizowaliśmy:
Archiwum
Na drodze do gospodarki nisko- i zeroemisyjnej po erze węgla nastąpi era gazu – jak niektórzy mówią trwale przejściowego nośnika energii.
Przejście przez ten etap wymaga solidnego przygotowania, wielu analiz i obliczeń.
Na konferencji „Model techniczno-ekonomiczny przyłączeń” zaprezentowaliśmy modelowy, przykładowy kalkulator (dostępny na naszej stronie internetowej) pozwalający ocenić efektywność i opłacalność konwersji źródeł.
Dodatkowo o funduszach i możliwościach finansowanie konwersji opowiedział dyr. Marcin Jamiołkowski z Departamentu Funduszy Zewnętrznych NFOŚiGW.
- Dekada dla klimatu | Marcin Jamiołkowski | NFOŚiGW
- Prezentacja Marcin Liszka | EXERGON
- Prezentacja Marcel Gawron | EXERGON
- NG Switch (Arkusz kalkulacyjny jest własnością Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. Arkusz kalkulacyjny jest chroniony przepisami prawa, w szczególności ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych.)
Materiały wideo:
- Szymon Grunwald, GAZ-SYSTEM - Otwarcie
- Marcin Jamiołkowski, NFOŚiGW – „DEKADA DLA KLIMATU: FINANSOWANIE PEP2040 I TRANSFORMACJI ENERGETYCZNEJ” oraz sesja Q&A
- Marcin Liszka, EXERGON – „ANALIZA TECHNICZNO-EKONOMICZNA MOŻLIWOŚCI ZMIANY PALIWA NA GAZ ZIEMNY W PRZEDSIĘBIORSTWACH CIEPŁOWNICZYCH”
- Marcel Gawron, EXERGON
- Szymon Grunwald, GAZ-SYSTEM - Zakończenie
Wyzwania globalnego ocieplenia i drożejące uprawnienia do emisji dwutlenku węgla wymuszają coraz szybsze zmiany w sektorze energetycznym i ciepłowniczym. Kończący się sezon ciepłowniczy dobitnie pokazał, że zapotrzebowanie na ciepło wciąż potrafi być wysokie i utrzymywać się przez wiele miesięcy w roku.
Pytanie, przed którym stoi branża, to z czego jutro wytwarzać energię elektryczną i ciepło. Jakie decyzje podjąć? Na czym się oprzeć?
- O perspektywach dla ciepłowników, wyborach i alternatywach przed nimi stojących opowie Wiceprezes IGCP Bogusław Regulski.
- O modelowej wysokosprawnej transformacji systemu energetycznego w Toruniu opowie Prezes Robert Kowalski.
- O zmieniającej się energetyce gazowej z perspektywy ponad 40 lat doświadczenia zawodowego opowie Pan Piotr Gołąb ze Stowarzyszenia na rzecz efektywności im. Prof. K. Żmijewskiego, uznany ekspert i prekursor wielu rozwiązań.
Zagadnienie przyłączenia ciepłowni do sieci gazowej przybliży od strony praktycznej operator największego systemu dystrybucyjnego w Polsce – przedstawiciel Polskiej Spółki Gazownictwa.
Poniżej link z formularzem rejestracyjnym:
Zapisz się na konferencję "Ciepłownictwo i energetyka" (rejestracja zakończona)
- BOGUSŁAW REGULSKI | Perspektywa ciepłownictwa na gaz ziemn
- PIOTR GOŁAB | JAK PROJEKTOWAĆ CIEPŁOWNIE MIEJSKIE
- MAREK ELERT | KDPR
- Szymon Grunwald, GAZ-SYSTEM - OTWARCIE
- Bogusław Regulski, Izba Gospodarcza Ciepłownictwo Polskie – „PERSPEKTYWA CIEPŁOWNICTWA NA GAZ ZIEMNY” oraz sesja Q&A
- Robert Kowalski, PGE Toruń – „TRANSFORMACJA ENERGETYCZNA SYSTEMU CIEPŁOWNICZEGO W TORUNIU” oraz sesja Q&A
- Piotr Gołąb, Stowarzyszenie na rzecz efektywności im. Prof. Krzysztofa Żmijewskiego - „JAK PROJEKTOWAĆ MIEJSKĄ KOŁTOWNIĘ GAZOWĄ” oraz sesja Q&A
- Marek Elert, GAZ-SYSTEM – „KRAJOWY DZISIĘCIOLETNI PLAN ROZWOJU” oraz sesja Q&A
Materiały wideo:
- Szymon Grunwald GAZ-SYSTEM - „OTWARCIE”
- Paweł Pikus Ministerstwo Klimatu i Środowiska – „PERSPEKTYWA DLA GAZU ZIEMNEGO W POLSKIEJ I EUROPEJSKIEJ POLITYCE KLIMATYCZNEJ - GREEN DEAL”
- Sławomir Sieradzki GAZ-SYSTEM – „PROCES PRZYŁĄCZENIOWY GAZ-SYSTEM”
- Mariusz Dymkowski PSG – „PROCES PRZYŁĄCZENIOWY POLSKA SPÓŁKA GAZOWNICTWA”
- Marek Elert GAZ-SYSTEM – „KRAJOWY DZIESIĘCIOLETNI PLAN ROZWOJU”
- Panel dyskusyjny