GAZ-SYSTEM S.A. nagrodzony certyfikatem Top Employers Polska 2012

Photo of the article Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. jest jedną z 32 organizacji, które w tym roku otrzymały tytuł Top Employers Polska 2012. Jak wykazało niezależne badanie Instytutu CRF firma GAZ-SYSTEM S.A. oferuje swoim pracownikom warunki pracy o wysokim standardzie świadczeń. W badaniu wzięło udział około 400 firm.

Instytut CRF, specjalizujący się w międzynarodowych badaniach polityki personalnej oraz warunków pracy, właśnie ukończył tegoroczne badania nad polityką i praktykami w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi u polskich pracodawców.

Zbadane orga nizacje oceniono, posługując się m.in. następującymi kategoriami: świadczenia podstawowe i dodatkowe, warunki pracy, szkolenia i rozwój, rozwój kariery zawodowej.

GAZ-SYSTEM S.A. uzyskał bardzo dobre wyniki w obszarze świadczeń podstawowych i dodatkowych.

Magdalena Kusik, Country Manager Top Employers Polska: „Wyjątkowa polityka i praktyka HRM polskich Top Employers pokazuje, że ich priorytetem jest zarządzanie talentem. Pracownikom oferuje się nie tylko to, co interesuje ich w danym momencie, ale również to, co pomoże im przygotować się do następnego kroku w swojej karierze wewnątrz firmy. Top Employers Polska 2012 jasno pokazują, że doceniają swoich pracowników i dbają o nich.”

„Poza dobrymi warunkami, oferujemy pracownikom ciekawą, wymagającą nowych wyzwań pracę w związku z realizacją wielu projektów inwestycyjnych, strategicznych dla polskiej gospodarki.  Realizując strategię biznesową umożliwiamy jednocześnie naszym pracownikom zdobycie nowych umiejętności i podnoszenie ich kwalifikacji zawodowych”, mówi Jerzy Sobczak, dyrektor Pionu Personalnego GAZ-SYSTEM S.A

Laureaci badania Top Employers Polska 2012 r. Źródło: Archiwum GAZ-SYSTEM S.A.
Kontakt:
GAZ-SYSTEM S.A.
Małgorzata Polkowska
Rzecznik Prasowy
tel. 22 220 01 546, tel. kom. 691 911 217
e-mail: pr@gaz-system.pl


***
GAZ-SYSTEM S.A. jest współorganizatorem X Międzynarodowej Konferencji Gas Infrastructure Europe, która odbędzie się w dniach 24 – 25 maja 2012 roku w Krakowie. Konferencja GIE od lat jest jednym z najważniejszych i najbardziej prestiżowych wydarzeń w europejskim sektorze energetycznym oraz pierwszym wydarzeniem tego typu organizowanym w Polsce.  Tematem przewodnim spotkania będzie rola gazu ziemnego jako czystego i ekologicznego źródła energii w przyszłości gospodarek państw Unii Europejskiej. Dodatkowe informacje o konferencji znajdują się na stronie: http://www.gie.eu/index.php/annual-conference-2012-home

***
Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. jest strategiczną spółką należącą w całości do Skarbu Państwa, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego na terenie całej Polski. Firma zarządza aktywami o wartości około 5 miliardów złotych. Na majątek ten składają się elementy systemu przesyłowego, w tym ponad 9,7 tysiąca kilometrów gazociągów wysokiego ciśnienia, 15 tłoczni, 56 węzłów i 970 punktów wyjścia. Firma zatrudnia ponad 2000 osób. GAZ-SYSTEM S.A. jest też właścicielem spółki Polskie LNG S.A. powołanej w celu budowy terminalu skroplonego gazu ziemnego (LNG) w Świnoujściu.

Do 2014 r. GAZ-SYSTEM S.A. planuje wybudować ponad 1000 km nowych gazociągów przesyłowych. Najważniejsze z nich powstaną w północno-zachodniej i środkowej Polsce (Szczecin-Lwówek, Świnoujście-Szczecin, Szczecin-Gdańsk, Rembelszczyzna-Gustorzyn i Gustorzyn-Odolanów). Rozbudowa sieci gazociągów w Polsce może stanowić ważny element Korytarza Gazowego Północ-Południe łączącego terminal LNG w Świnoujściu z planowanym terminalem Adria LNG poprzez infrastrukturę przesyłową krajów Europy Środkowej.

W 2011 roku GAZ-SYSTEM S.A. zakończył budowę gazociągu Włocławek-Gdynia oraz tłocznię w Goleniowie i Jarosławiu. Firma uruchomiła również nowe polsko-czeskie połączenie umożliwiające przesył około 0,5 mld m3 gazu rocznie. GAZ-SYSTEM S.A. rozbudowywał także gazociągi na Dolnym Śląsku w celu umożliwienia odbioru większych ilości gazu z kierunku zachodniego. Przepustowość punktu Lasów na granicy polsko-niemieckiej wynosi obecnie 1,5 mld m3 rocznie (wcześniej było to 0,9 mld m3 rocznie).  Inwestycje zrealizowane przez GAZ-SYSTEM S.A. w 2011 roku, wraz  z możliwością korzystania z usługi wirtualnego rewersu na gazociągu jamalskim stworzyły techniczne możliwości importu do Polski ponad 3,3 mld m3 gazu rocznie z nowych źródeł (ok. 30% obecnie realizowanego importu).